Przegląd zastosowań osocza bogatopłytkowego w dermatologii estetycznej

  • Strona główna
  • /
  • Przegląd zastosowań osocza bogatopłytkowego w dermatologii estetycznej

Przegląd zastosowań osocza bogatopłytkowego w dermatologii estetycznej

osocze bogatopłytkowe

Dermatologia estetyczna już od jakiegoś czasu odwołuje się do oryginalnego programu polegającego na biostymulacji komórek skóry przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego pozyskanego z krwi pacjenta.

Technologia, która bazuje na osoczu bogatopłytkowym znana jest już od ponad dziesięciu lat. Od tego czasu wykorzystuje się ją z dużym powodzeniem między innymi w stomatologii, ortopedii oraz w chirurgii rekonstrukcyjnej. Na szczególną uwagę zasługuje pozytywny wpływ osocza bogatopłytkowego na proces gojenia się ran, odbudowy tkanki kostnej, a także na regenerację i gojenie się tkanek przyzębia. Jego podawanie przyczynia się również do tego, że uruchamiany jest proces stymulujący komórki macierzyste do namnażania. Ta właściwość jest wykorzystywana między innymi wówczas, gdy osocze bogatopłytkowe ma być naszym sojusznikiem w walce ze zmarszczkami.

Proces starzenia się skóry jest dość dobrze zbadany, wiemy zatem, że wiąże się ze spowolnieniem tempa, w jakim odnawiają się komórki naszego ciała, a także z ich zmniejszoną zdolnością do regeneracji. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polecany jest zatem przede wszystkim tym pacjentom, których skóra wymaga regeneracji. Jest on również nieoceniony wówczas, gdy mamy do czynienia z osobami uczulonymi na preparaty, które nie mają naturalnego pochodzenia. Najważniejszym efektem zabiegu wydaje się być rewitalizacja skóry, nie bez znaczenia jest jednak również poprawa jej elastyczności, wygładzanie i ujednolicenie kolorytu, a także poprawa napięcia i gęstości skóry.

Duże znaczenie ma poprawa ukrwienia skóry, widoczna przebudowa włókien kolagenowych, wygładzanie fał i zmarszczek oraz przyspieszenie procesów gojenia się charakterystycznych dla zabiegów medycyny estetycznej. Sam zabieg cieszy się powodzeniem wśród pacjentów, którzy muszą się zmagać z widocznymi oznakami starzenia się skóry, a także z łysieniem typu męskiego. Nie bez znaczenia jest i to, że mówimy o propozycji w pełni naturalnej i bezpiecznej. Zabieg składa się z dwóch faz. Lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta i oddziela leukocyty i erytrocyty od osocza z płytkami krwi. Osocze bogatopłytkowe jest wstrzykiwane do skóry dzięki mezoterapii.